Velikonoční létání

Tak je duben a my se modlíme, aby počasí bylo na létání alespoň takové, jako bylo minulý týden a o velikonocích. Kdo neletěl, prohloupil….

Podíváme se na konec března, kdy jsem v úterý 30.3. létali s Jirkou juniorem a Zdeňkem Pucholtem Korespondenční soutěž větroňů. Počasí bylo fajn. Jen Zdeňkovi Sluka po prvním skvělém předváděcím startu, který jsem mu nezměřil, létala jako kámen vystřelený z praku. Prostě, Sluka si postavila hlavu a Zdeněk musí popřemýšlet, jaké zaklínadlo musí použít příště, aby Sluka létala. Zato já u Saturnu to zaklínadlo použil správné a tak naše A-dvojky létaly jak z partesu.

Ve středu létala druhá skupina, tedy Bačinovci a Vláďa Kostečka s Terezou a Gejzou Mate. Přidal se i Pepa Kubeš a Michal Kohutič se svou novou RESkou. Opět počasí jako „bejk“ a nádherné polétání. Zde jsou fotky Michala Kohutiče.

V pátek se na letiště opět všichni vrátili a polétali s novými RESkami.

O velikonoční neděli pak poletoval Honza Hruška s Jirkou. Odlétali ARC v dubnovém kole Korespondenční soutěže. Počasí bylo proměnlivé, ale na konci svého plachtění poletovali asi 15 minut ve vzduchu, protože to krásně nosilo.

Večer pak moje maličkost šla zalétat Žehrovice 2. Létá to nádherně, je potřeba ještě trochu poladit kluz, ale létám s nimi jako s jednokanálem. Prostě jen řídím směr, na výškovku nesahám. Kluci Hruškovi se přišli podívat a pomohli mi s taháním modelu na šňůře. Moc se to všem líbilo.

Jirka Hloušek