Zářijový úvodník

Vážení kolegové  kamarádi.

Je 30.8.2023 a zítra odjíždím na Ranou, zkusit své štěstí v kategorii ARC-A2 na Mistrovství republiky historiků. Počasí nebude nic moc a tak se uvidí až na místě, zda poletíme a nebo ne.

Píši poněkud ve spěchu, protože jsem se k psaní tohoto článku dostal až večer. Na rozdíl od srpna je zářijový kalendář nacpaný akcemi. A to jak akcemi SMČR, tak historiků. My ale hledíme k druhému zářijovému víkendu, kdy v Milovicích pořádáme Mčr (bůh ví už kolikáté v řadě) v pylonářských kategoriích. Kamil trénuje poctivě a doufá, že nejen organizace soutěže klapne na výbornou, ale i jeho zápas o nejlepší výsledek. Držme mu palce. Kdo bude chtít, zajeďte se podívat. Já, pokud se nic nestane zde budu po oba dny hlídat nějaký pylon. Protože jsem začátečník, tak to bude dvojka nebo trojka.

V září začne kroužek opět v žehrovské škole. Doufám, že se loňští adepti k nám vrátí a opět trochu pokročí ve svých dovednostech. Největší problém, který vidím je náš čas. Myšleno můj a Pavla Bačiny. Potřebovali bychom častěji děcka honit po letišti. Nyní vidím, že to vydrží jen asi hodinu a pak už posedávají a radši povídají než trénují. Snad se to s věkem zlepší.

Třetí týden v září bude 3. kolo žehrovského házedla. Doufám, že ten kdo může, si čas udělá a přijde pomoci s měřením. Ten kdo má doma házedlo, dorazí si zalétat. Docela už se těším. Je to zase něco jiného než jen páčkovat.

Ještě se vrátím k RESkám, na naší akci jsem natočil nějaké záběry, doufám, že v brzké době sestříhám filmík. Tak alespoň uvidíte nějaké hýbací obrázky z naší akce.

Termín výstavy jsme stanovil na 24.-26.11.2023. Máme zajištěnu tělocvičnu od pátku ráno do neděle večer. Minule jsme začali instalovat již ve čtvrtek odpoledne. Nyní ale můžeme do tělocvičny až ráno v pátek. Bohužel jinak to nešlo. Vše jsem dal na plakát, který vyjde v žehrovském Zpravodaji. Plakát pošlu i do časopisů a facebook SMČR až bude ta správná chvíle.

Co závěrem, přeji hodně zdraví Zdeňkovi Pucholtovi, aby se uzdravil co nejdříve a to samé přeji Vláďovi Kostečkovi. Vám všem ostatním přeji, úspěchy při létání a stavbě.

Jirka Hloušek