Červencový úvodník

Vážení kolegové a kamarádi,

máme tady nový měsíc, měsíc červenec. V červnu jsme ukončili letošní školní rok a s ním i kroužek. Naši hoši nestihli sice všechno postavit co bylo v plánu, ale přeci jenom nějaké to letadlo přibylo. Co bylo ale důležité, bylo to, že začali chodit na soutěže. Někteří z nich mají již tři soutěže do žebříčku. U Ostatních doufám, že to dohoní na podzim, protože mají alespoň jednu, kterou odlétali na jaře. Dva naši hoši Martin a Matěj dostavěli A3. Zbývá je zalétat a naučit kluky je vytáhnout do vzduchu. Myslím si, že to  ani jeden z nich zatím zkoušet nebude. Počkají na září.

V tomto půlroce jsme odlétali všechny námi naplánované soutěže. Počet námi pořádaných soutěží stoupá. Přemýšlel jsem, kolik máme kapacit na to, abychom mohli nějakou další soutěž uspořádat. Letos jich máme v plánu celkově deset. Z toho tři velké. To byly pylony na Panenčáku, a ještě dvě, které nás teprve čekají. Tedy Resky v Jelenici a pylonářské MČR . Kromě toho, naši členové ještě pořádají Mčr historiků a to je termínově mezi těmito dvěma akcemi. Takže, abych neopustil myšlenku, těch deset soutěží je asi to maximum, co jsme schopní v našem klubu pořadatelsky zaštítit. Kdyby jste se ptali proč, dám vám odpověď. Nemáme více lidí, kteří by nám pomohli. Bylo by dobré zapojit naše mládežníky. Myslím ty odrostlejší, ne ty úplně nejmenší. Bývalo to v tomto klubu zvykem. Když Radouš zavelel, šli děti pomáhat. Na přeborech RCV2 nosili vysílačky (tehdy se ukládali ve stanu aby je někdo ze soutěžících omylem nezapnul a neshodil někoho, kdo měl zrovna stejný kanál).

Veškeré akce, které jsme pořádali nebo se jich zúčastnili byly publikovány na našem webu. Nastává okurková sezóna. Tedy kromě RESek, ty jsou v plném proudu i přes prázdniny.

Začal jsem konečně s přípravou na naší výstavu. Již jsem vám rozeslal tabulku pro přihlášení modelů Zatím se přihlásil Zdeněk Pucholt, Zdeněk Vyskočil a stejné cvičení jsme si udělal já. Od ostatních jsem stále nic nedostal. Prosím, začněte posílat seznamy. Čas letí. Kam jsem se v přípravě dostal. Mám plakát, vybral fotografie. Prošel jsem Žehrovickou kroniku za posledních 70 let a vybral zmínky o klubu. Postupně to zpracuji a přidám do materiálů. Vybral jsem z časopisů články související s klubem. Zpracoval jsem několik medailonů některých z vás. Těm o kterých píši, jsem to poslal na kontrolu, zda s tím souhlasí. Budu pokračovat.

Na webu se objevilo několik článků, které se hodně četly. Jsem rád, že se spoustu čtenářů k nám vrací. Chystám nějaké drobnosti do badatelny. Nevím, kolik času to zabere. Nyní jsem preferoval vlastní lepení modelů před badatelnou. Přes prázdniny mě doma čeká plot. Takže badatelna bude práce ještě na několik let.

Mějte se krásně, létejte, užívejte hezkého počasí

Na setkání se těší Jirka Hloušek