Dubnový úvodník

Vážení kolegové a kamarádi,

březen je za námi a my máme na kontě jednu velmi pěknou soutěž. Je to naše 2. kolo žehrovského házedla. Počasí vyšlo tak jak má být a naše odložené 1. kolo naplánujeme někam na podzim. Doufám, že bude dobré počasí a my vše odlétáme k naší i vaší spokojenosti.

V březnu jsme na stránkách vypublikovali spoustu informací. Mimo jiné jsem doplnil další fotografie k našim modelům a další nás čekají. Tentokráte jsem si připravil XLka. Pracuji na dalších věcech, které samozřejmě budu také publikovat. Ale nebudu tady omýlat stále dokola, že něco dělám a že to nakonec zveřejním. Ale je to tak, a baví mě to. Občas si říkám, zda bych neměl spíš něco postavit, ale věřte, vždy mě popadne badatelská vášeň, a tak lepení je odloženo na někdy jindy.

Do kroužku nám přibyl nový klučina. Matěj ihned začal stavět a již dokončil první stroj. Dostal za domácí úkol stroj nabarvit dle svého gusta. Tak se podívejte na výsledek. Opravdu překvapil.

Kluci v kroužku staví Sýkoru a jsou před dokončením. Potahují a lakují. Barevné kombinace jsou občas až překvapující. V kladenském kroužku kdysi převládala černá, všichni tam museli mít kombinaci černé a nějaké minoritní barvy. Tady kluci mají používání černé omezené na základě našeho doporučení, ale vidím jejich snahu, mít model v modré barvě. Snažíme se s Pavlem jim to rozmluvit, ale občas si trvají na svém. Co naděláte, praxe jim ukáže, že to není optimální barva. Letos dokončí svůj třetí model. Pro nás s Pavlem je to docela náročné, protože modelařina není pro mnohé vášeň, ale bohužel jen další kroužek ve výčtu možností. Třeba se z nich ale nakonec někdo modelář stane.

Kamil již trénuje s pyloňáky a kluci Hruškovi musí postavit nějaká házedla, protože Honzovi jeho nejlepší házedlo ulétlo. Krom toho samozřejmě již vytáhli svá RCéčka a potrénovali. Mě s Jirkou to ještě čeká. Krom toho musím dostavit další házedla, také jsme měli ztráty.

Hned začátkem dubna jedeme do Děčína na halovou soutěž. Již se těším, konečně budu létat. Opět netuším, s čím budu házet, ale nakonec se vždy něco doma najde, s čím soutěž bude možné odlétat. Také nás čeká Sluka Cup 2. kolo. Snad bude dobré počasí. Jarní sezóna tedy bude zakončena na Lánech soutěží historiků, Vláďa Kostečka bude společně s kluky z Lán pořádat Memoriál Franty Dvořáka. Tak snad se konečně po dvou letech povede soutěž odlétat.

Ještě jsou někteří, kteří si nevyzvedli povolenky na letiště! Prosím, ozvěte se.

Tak, a to je pro dnešek vše. Přeji pěkné počasí k poletování a přijemné hodiny při lepení.

Zdraví Jirka Hloušek