Červnový úvodník

Vážení kolegové a kamarádi,

Vstoupili jsme do posledního měsíce, kdy provozujeme modelářský kroužek v Žehrovské škole. Kluci dostavěli další házedlo. Je to již třetí. Mají rozdělané čtvrté, ale to jistě nedokončí. Prostě to nemohou stihnout, protože v poslední době již se projevuje jejich tušení prázdnin. Docela jsem již minula ne ně musel „hučet“ protože by se jenom vybavovali a nejradši nic nedělali. Co bude v září a kdo z nich přijde, bude otázkou. Po roce jejich nadšení upadá.

Máme za sebou Memoriál Radoslava Čížka, jednu z největší soutěží, které pořádáme v klubu SAM95. Počasí nakonec vyšlo, museli jsme tomu jít naproti a tak jsme soutěž o jeden den posunuli. Soutěžící byli spokojeni. V neděli večer, když jsem se vracel do Prahy jsem toho měl opravdu plné zuby a byl jsem rád, že jsem dojel. Jirka cestu prospal. Bylo to docela náročné zvláště co se gumicuků týče. Ale nakonec se vše zvládlo. I video jsem natočil a vězte, zájem o něj mě upřímně překvapil.

Jirka Hruška napsal krátký článek do Žehrovského zpravodaje, kde shrnuje, co jsme na jaře dělali.

Měsíc červen bude ve znamení F3L, pokud nevíte, jsou to RESky. Soutěží je naplánováno mnoho, nespočet více denních akcí atd. Pavel Bačina se svým RES týmem se určitě někam podívá. Já jsem začal připravovat ale jinou akci. Tou akcí je Mistrovství republiky v hale. Bude to v červenci v Černošicích. Kdo by měl chuť tam zajet, nebo pomoci s měřením, klidně může. Již jsem připravil logo a diplom.

Doufám, že to bude vydařená akce a třeba se podaří i něco natočit v hale.

Chystám několik dle mého zajímavých článku z naší historie. Další fotografie do přehledu modelů a doufám, že budou i nějaké výsledky z akcí, které navštívíte.

No a uvidíme, jak se bude dařit Kamilovi v jeho druhé sezóně mezi pylony. Závody v Karlových Varech a v Ostrově proběhly o posledním květnovém víkendu, MČR a Grand Prix v Bohuňovicích hned následují.

Někdo z kolegů pojede na Mistrovství Evropy historiků na Moravu a třeba něco nafotí. Akcí mnoho, času málo. Mimochodem, naše RESky v srpnu se kříží s Mistrovství ČR historiků. Takže to vidím na problém, personálně obsadit časoměřiči naší soutěž. Asi přistoupíme k samoměření. I když jsme akci dopředu naplánovali, včas dali do kalendáře, bylo nám to k ničemu, takže pojedeme s Pavlem do Jelenice na RESky asi sami. Bohužel i některé další naplánované soutěže se kříží například se Slukou.

Přeji vám krásné dny, užijte si létání.

Jirka Hloušek