Jak jsme si vedli ve svazových žebříčcích za rok 2020

Na svazu se objevily žebříčky výkonů za rok 2020. Jestliže jsem si postesknul, že za rok 2019 bylo v žebříčku málo modelářů, protože některé kluby nenahlásily výkony, tak pro rok 2020 platí, že modeláři nebyli schopni ty výkony nalétat. Nebyli schopni se zúčastnit třech závodů v roce. Je to tedy velmi prořídlé.

Ale pojďme se podívat na to, jak jsme dopadli. Upřímně, neměli jsme příliš mnoho modelářů, kteří splnili tři výkony. To už jsem vzpomínal na podzim. U nás nejvíce masová kategorie jsou házedla.

V mladších žácích jsme měli do žebříčku dva naše modeláře. Na 8. místě Štěpán Bačina a na 11. místě Adam Stůj.

Ve starších žácích je na 1. místě Honza Hruška s celkem dobrými výsledky. Na 4. místě je Jirka Hloušek junior. 12. je Lukáš Loukota.

V juniorské kategorii obsadil 1. místem Radek Bačina. Marek Dovháňuk byl 5.

Kdysi dávno jsme měli skvělá želízka v ohni v podobě tandemu Slavíků, ale loni jsme je na letišti neviděli. V dospělácích jsem reprezentoval pouze já, (jediný jsme měl tři soutěže) tedy Jiří Hloušek senior a obsadil jsem 14. místo.

V kategorii F1G se účastnil třech soutěží Radek Bačina. Byl jediný junior a tak je zcela první.

V kategorii F1N, tedy halových házedel jsme měli tři účastníky. V žácích létal Jirka Hloušek junior. Kupodivu není zařazen v žácích ale v juniorech. Nevadí, i tak byl nejlepší. Ale já doufám, že v roce 2021, pokud to jen trochu půjde budou jeho výkony lepší než loni.

V seniorech jsme letos do žebříčku pronikli dva. Jirka Hloušek starší byl celkové na 4. místě. Jirka Hruška byl 11.

Doufám, že se Evropa s virem nějak vypořádá a my budeme moci opět poletovat na soutěžích. V kalendáři je soutěží neskutečné množství. Doufám, že alespoň na některé budeme moci zavítat.

Mějte se pěkně

Jirka Hloušek