Liga Panenský Týnec – výsledky

9. a 10. března se konala na Panenském Týnci první soutěž. Společně s Přeborem středočeké mládeže se v sobotu objevilo poměrně velké množství zájemců o modelářský sport, a to i přes to, že celkem hodně foukalo. Z našeho klubu jsme přijeli na Panenčák v poměrně silné sestavě. Smozřejmě, naši mládežníci jeli především na přebor, ale někteří si odlétali i jedno kolo ligy. Já, Kamil Vydra a Jirka Hloušek junior jsme ale vyjeli na Panenčák ještě v neděli. K přeboru se vrátím až budou oficiální výsledky.

Začnu sobotou. Jak jsem zmiňoval, účast LMK Kž byla poměrně hojná. Tedy kromě výše zmíněných přijel Max Vydra, Denis Fichtner, Matyáš Prchal, Adam Stůj, Sťěpán Bačina s Pavlem Bačinou. Max si po přeboru ještě střihl házedla a vystřelovadla. Náš Jirka v sobotu odlétal jen přebor. Proč si nezalétal na Lize bylo dáno tím, že se poměrně hodně nachodil. Při jeho výkonech nachodil mnoho kilometrů. A nejen on. Já osobně jsem začal létat poměrně pozdě, po odměření přeboru, a končil jsem za poměrně větrného počasí s minimální termikou. Přesto se dá říci, že výkon byl ještě „jakž takž“. Kamil se trápil a nakonec ještě přišel o házedlo. Max nelétal špatně, to ostatně uvidíte ve výsledcích. Poslední, kdo ligu létal byl Denis Fichtner. Při svém druhém účinkování nezalétal vůbec špatně. Házedlo mu létá pěkně a protože jej házení baví, tak si po soutěži ještě zatrénoval. Jsem rád, že jej to takto chytlo.

Protože na Lize se létají i historici, objevili se historičtí modeláři. Například Martin Křesadlo, který nakonec létal jen ARC se Sokolem.

Z Litomyšle dorazil Sláva Štorek a ze Středočeského kraje třeba i Petr Svoboda

Dorazil i Petr Kalhous nebo Pepík Hejsek s opravenou Elektrou

Zdeněk Cinert přivezl zbrusu nový model od Carla Goldberga – Gentle Lady.

Samozřejmě nesměl chybět Richard Metz, Pepův pojizdný krámek, Trtíkův bar a další standardy Panenčáku

Soutěž se nakonec odlétala, i když toho chození bylo opravdu hodně. Vzdálenosti nebyly zrovna malé jak jsem již psal.

Neděle pak byla ve znamení změny počasí. Nejprve nefoukalo vůbec, ale po zahájení soutěže už foukalo pořádně. Termika sice byla, ale bubliny se rychle rozpadaly. Tomu dopovídaly i naše výkony. V neděli se k nám přidal Honza Kubeš, který v sobotu nepřijel. Všíchni společně jsme se pokoušeli dostat na výsledky ze soboty. To se nikomu nepodařilo. Jenom Honza Kubeš ukázal, jak se to má létat, a tak se dostal přes čtyřista. Kamil se také dostal přes čtyři stovky, ale opět přišel o další házedlo. Já s Jirkou juniorem jsme tentokrát nezalétali. Poslední let jsem naprosto zkazil a navázal jsem na nejkratší čas letošní sezóny ve výši 9 vteřin. Jirka na tom byl podobně, jenom v závěru hodil skvělých šedesát.

Jsem rád, že jsem nic nerozbil. Pouze Jirka junior roztrhl házedlo při jednom ze svých hodů.

Tak a nyní ty výsledky:

9.3.2024

10.3.2024

Celkové výsledky po třech kolech soutěže

Další kola Ligy Panenský Týnec jsou až na podzim. Doufám, že bude méně větru a my nalétáme lepší časy než na jaře.

Jirka Hloušek

Foto: Jirka Hloušek