Otevíráme další část Badatelny

Vážení kolegové a kamarádi,

Historie našeho klubu je velmi bohatá. Jsme jeden z málo klubů, který má svou historii doloženou nejen fotografiemi v albumech svých členů, ale také díky modelářským časopisům. Měli jsme to štěstí, že zakladatelem a dlouholetým náčelníkem byl Radoslav Čížek. Člověk, který nejenom klub vedl, ale staral se i o to, aby tento klub byl vždy prezentován veřejnosti, a to ve všech obdobích jeho trvání. Když si vezmu, že poslední publikované informace o klubu a jeho současnosti byly v časopisech v devadesátých let a články v nich byly psány touž rukou, jako články v létech padesátých, je zde vidět obrovský kus odvedené práce. Díky této ruce, můžeme i my v jednadvacátém století čerpat historické konstrukce dřívějších členů a co více, i dívat se na jejich úspěchy na nejrůznějších kolbištích.

Proč to celé píši a vzpomínám na to? Velmi mě to zajímá, dívat se na tu skvělou historii. Proto jsem před několika měsíci zveřejnil první část badatelny na našich stránkách. Vystavil jsem veřejnosti část naší historie, ne z důvodů toho, abych vytvořil nějaký další Almanach konstrukcí Radoslava Čížka, ale z důvodů právě poznání. A protože se má započatá práce dokončit, pokračoval jsem a připravil druhou část. Jsou to konstrukce členů našeho klubu od roku 1961 do roku 2000. Projdete časopisy Letecký modelář, Modelář, Modelář a modely a můžete se podívat třeba na modely slavné RC éry našeho klubu let sedmdesátých. Mnozí se podívají na modely, které stavěli jako žáčci, možná někdo vzpomene na závody sifoňáků.

Badatelna byla otevřena pro to, abychom mohli listovat v historii. Její další část berte jako vánoční dárek našemu klubu, modelářům či veřejnosti, která se o modely zajímá. Naše badatelna není stále ještě u konce. Věřím, že další pokračování, které plánuji nadále připravovat bude opět zajímavá procházka historií.

Jirka Hloušek