Květnový úvodník

Ahoj všem. Je první máj, na zahradě je hejno hrdliček, zvonků, hřivnáčů, stehlíků a vrabců. Dívám se, jak v budce na rorýse hnízdí špaček a krmí mladé. Z okna se mnou se dívají moje tři kočky a já nemusím do průvodu a přemýšlím o čem psát.

Když se podívám na to, co jsme jako klub dělali v dubnu, moc toho není, ale přesto – počasí nám přálo, byli jsme venku a létali. Sice na letišti Dobrá je letecký provoz, škola v týdnu vyučuje létání, v sobotu a v neděli aeroklub krouží s Blaníky kolem letiště, ale mezi tím jsou mezery, ve kterých létáme my. Vždycky, když jedu na letiště, kontroluji, zda mám s sebou povolenku. Chtělo by to nějakou louku mimo CRT Ruzyně, někde, kde nejsou dráty VN a kde není les. Takových ploch je málo a bohužel žádnou z nich nevlastním. Tak uvidíme, zda se nějaká plocha najde.

Byl jsem v Kamenných Žehrovicích na úřadě podepisovat smlouvu o dotacích, za dotace děkujeme. Současně jsme podepisovali stejnou smlouvu i za SAM95. Jsme rádi, že jsme my modeláři v přízni.

Na webu Klubu leteckých modelářů ČR mě zaujala informace, že LMK Vlašim se chystá i letos udělat soustředění RES. Plánují jej na datum 24.-27.9.2020. Pak mě zaujala ještě jedna věc, ze stránek KLEM se k nám na náš web proklikává poměrně velké množství uživatelů. V minulém i předminulém měsíci to bylo asi 35 lidí. Je tedy dobře, že jsme na KLEM odkaz umístili. To samé vidím i ze stránek obce Kamenné Žehrovice. Zde jsme obměnili texty v sekci modelářů a přidali aktuálnější fotografie a odkazy na web.

Co se týká provozu klubu, 25.5.2020 bude otevřen Labyrint. Je to pondělí a je pravděpodobné, že začnou za určitých podmínek fungovat kroužky. Je pravda, že už to bude jen na několik setkání a nevím, zda bude možné vůbec něco dělat. Současně se otevírají školy pro první stupeň. Nevím, zda bude Žehrovský kroužek ještě letos pokračovat. Ptal jsem se na to paní Starostky v Kž. Zatím nevěděla, protože ministerstvo školství, zatím moc jasný pokyn nedalo. Je otázkou, jaký bude zájem dětí a rodičů.

V dubnu jsme ztratili kolegu a kamaráda Františka Dvořáka, legendu modelářského sportu. Ani zdravotní komplikace se našim členům nevyhýbají. Těm přeji brzké uzdravení.

Musím se pochlubit. Mám zalétané obě Samby, je to nádhera, jak modely létají. Je potřeba ještě rozhýbat obě historické A2, abych byl připraven na Memoriál Radoslava Čížka. Ten jsme v SAM95 posunuli na červen, na termín 20.-21.6. Je to již na webu vyvěšeno.

Doufám, že v květnu bude o čem psát a těším na setkání s vámi.

Zdraví Jirka Hloušek náčelník